Yükleniyor...
SOĞUTUCU GAZ
 Soğutucu AkışkanlarSoğutma sistemlerinde ısının transferinde kullanılan soğutucu akışkanlar, ısı alışverişini genellikle sıvı halden buhar haline buhar halden sıvı haline dönüşerek sağlarlar.

Soğutucu akışkanların görevlerini yerine getirebilmesi yani bir soğutma sisteminin verimli ve güvenilir çalışabilmesi için belli kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olması gerekir.

Bu kimyasal ve fiziksel özellikler sağlanmadığı süreçte sistemler düşük verimle ve hatta bazen daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Özellikle son dönemde Avrupa üretimi yerine çok fazla tercih edilmeye başlayan Çin menşeli soğutucu akışkanlar bu riskleri taşımaktadır. Çin’de birçok farklı yapıda imalatçı bulunması sebebiyle bu riskler oldukça yüksektir. Fakat Çin’de kaliteli üretim yapan ve sistemlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz soğutucu akışkanları da bulmak mümkün. Alarko Totaline da sektöre bu değerli imalatçılar ile yaptığı işbirliği ile hizmet vermektedir. TOTCHEM patentli markası ile sektörde önemli bir yere ulaşan Totaline soğutucu gazları, HVAC/R sektörüne hem servis müşterileri için hem de yeni ürün üreticileri için hizmet vermektedir. Totaline bu ürünlerin yanında özellikle Avrupa menşeli bir markanın ürününü isteyen müşterilerine ARKEMA ile yaptığı iş birliği neticesinde 2016 yılından beri hizmet vermektedir.

2017 yılında özellikle HFC ürünlerinin (R410a, R404a vb.) hammadesini oluşturan R125 (C2HF5) ürününde yaşanan temin sıkıntısı sebebiyle, soğutucu gaz fiyatlarında artış ve ürün tedarikinde sıkıntı oluştu. HVAC/R sektörü ürün bulmada oldukça sıkıntı yaşamasına rağmen, Totaline her daim stoklarında en uygun fiyatlarla ürünleri bulundurarak böyle bir dönemde dahi müşterilerine hizmet vermeye devam etti. VRF, chiller, çatı tipi klima, bireysel klima vb. birçok sistemde kullanabileceğiniz TOTCHEM ve ARKEMA soğutucu akışkanlarını Totaline mağazalarından rahatlıkla temin edebilir, konusunda uzman arkadaşlarımızdan dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.