Siemens Termostatlar

Akıllı Oda Termostatlarıyla Hem Tasarruf Hem de Konforun Gücü

Akıllı termostatlarla hem tasarruf edip hem de nasıl konfor sağlayabilirim? Diyorsanız buyrun sizi yazımızın devamına alalım..

Günümüzde çevre bilinci ve ekolojik duyarlılığın artmasıyla insanlar evlerinde ve iş yerlerinde tasarruflu birer tüketici olmanın yolunu aramaya başlamıştır. Isı konusunda tasarruf elde etmek isteyen tüketiciler akıllı termostatlar kullanmaya yönelmektedir.

Belirtilen ısı standartlarına göre insan vücudunun konforlu ve rahat olacağı sıcaklığın 19 C° ile 27 C° arasında değişebildiği ifade edilmektedir. Bu değerler ülkeden ülkeye değişmekle beraber ev ve iş yerleri için bu değerin kış aylarında 20-22 C°, yaz için ise 24-26 C° arasında olması uzmanlarca tavsiye edilmektedir.

Peki Termostatlar İdeal Sıcaklığı Nasıl Sağlayacak ?

Akıllı Oda Termostatları, akıllı telefonlarınıza yüklenen mobil uygulamalarla, kombi, ısı pompası vb. Isıtma ünitelerini siz evde yokken dahi uzaktan kontrol edebilmenizi sağlayan teknolojik cihazlardır. Termostat mevcut cihaza bağlanır daha sonra bulunduğu odanın sıcaklığını ölçer. Oda sıcaklığı belirlediğiniz sıcaklığın altına düştüğünde kombiyi ayarlamış olduğunuz sıcaklığa gelene kadar çalıştırır. Aynı işlemi durma aşamasında da gerçekleştirir. Oda sıcaklığı belirlediğiniz sıcaklığın üstüne çıktığında kombinizi ideal sıcaklığa gelene kadar durdurur. Akıllı termostların bu fonksiyonu kullanıcıya hem daha fazla tasarruf hem de uzaktan kontrol edebilme konforu sağlar.

Akıllı Termostatım Yok Sıcaklığı Nasıl Kontrol Edebilirim?

Eğer evinizde veya iş yerinizde akıllı termostatınız yoksa evin sıcaklığını duvara monte ettiğiniz bir termometre ile ölçebilirsiniz. Duvara monte ettiğiniz termometreniz ile oda sıcaklığınızı yukarıda belirttiğimiz standartlara göre veya arzu ettiğiniz standarta göre sürekli ölçerek manuel bir şekilde sıcaklık takibi yaparak değiştirebilirsiniz.

Yükleniyor...